Türkiye'nin Her Yerinden 444 9 069
bilgi@parcaesyatasima.com.tr

Son yıllarda özellikle evden eve nakliyat sektöründe çok sayıda platform adı verilen tüketici ile nakliye firmalarını kolayca buluşturduklarını iddia eden ve sadece sizlerden bir form doldurup nakliye firmalarının sizleri aramasını sağlayan ve bu işlerden belirli oranda komisyon alan birçok web sitesi sektöre giriş yapmaktadır.

Başta bakıldığında çok güzel bir hizmet gibi görülse de çok sayıda eksiklikler ve tüketicilere yanlış bilgiler sunulmaktadır. Neden mi? Bu tarz platformlara üyelik işlemlerinde herhangi bir belge veya kriter aranmadığı için herkes üye olabilmektedir. Belgesiz ve sigortasız çalışan nakliyeciler için çok büyük bir nimet olan bu platformlar sektöre çok büyük bir darbe vurmaktadır. Sizler platform üzerinde yazılan yorumlar üzerinden değerlendirme yapıp tercih ettiğiniz nakliye firmasının kurumsal olduğunu düşünürken işin gerçeğinin böyle olmadığı ve anlaşma sağladığınız nakliyecinin aslında bu işi belgesiz ve sigortasız yaptığı da bir gerçektir.

Bu tarz platformlarda  kurumsal nakliye şirketlerine rastlamanız mümkün değildir. Nedeni ise aynı hizmet için verilen fiyatlar arasında neredeyse %100’e yakın bir farklılığın olmasıdır. Düşünün ki sigortalı personel çalıştıran, özel paketleme malzemesi kullanan ve belgesi bulunan bir firmanın amatör bir firma ile aynı fiyatı vermeyeceği aşikardır.

Arkadaşım taşınmış gayette memnun kalmış neden size fazla para verelim diyebilirsiniz. Bu noktada haklılık payınız yüksek fakat olası bir hasarınızın olması veya eşyalarınızı taşıyan aracın kaza yapması durumunda karşınızda hayali bir firma olduğu için hiçbir hak talep etmeyeceğiniz de büyük bir gerçektir. Bu durumda yaşayabileceğiniz zararları öngörüp tercihinizi ona göre yapınız.

Daha detaylı bilgi almak için 444 9 069 çağrı merkezimizi arayarak istediğiniz soruları bize sorabilirsiniz.

Portfolio Items

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Parça Eşya Taşıma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.