Türkiye'nin Her Yerinden 444 9 069
bilgi@parcaesyatasima.com.tr

Eşya taşıma işlerinin geneline nakliye adı verilir ve günümüzde sizin adınıza bu sorumluluğu üstlenen birçok özel firma vardır. Şehirden şehre yada aynı ilde yer alan farklı bir adrese özenle taşınan eşyalarınız hem toparlanırken hem de kurulurken fazla zahmet çekmek istemiyorsanız sizde bu özel firmalardan faydalanarak işlerinizi en aza indirebilirsiniz. Üstelik birkaç parça eşyanızı bile aynı itina ile taşıtabilirsiniz. Parça eşya taşıma adı verilen bu sistemin birçok avantajı vardır. Özellikle çeyiz taşıma yada yazlık eşya temini yapılırken tercih edilen bu yöntem birçok öğrenci tarafından da güvenle kullanılmaktadır. Genellikle az olan ve önemli olan eşyaları taşıtmak için anlaşılan nakliye firmasının güzergâhı doğrultusunda hareket edildiği için önceden iletişime geçerek tarih belirlemek büyük ölçüde önemlidir. Parça eşya taşımanın avantajları da işte burada başlar.

İlden ile nakliyat yapan bir dolu firma bulabilme imkânınız olacağı için her an her saat ve bütçeye uygun araç bulmanız mümkündür. Fakat her tür nakliye işinizde olduğu gibi parça eşya nakliyesinde de verilen ilk fiyata aldanmamanız ve sıkı bir araştırma yapmanız gerekir. Çünkü bazı yetersiz firmalar size ucuz bir fiyat vererek bir sürü mağduriyetin içerisine sürükleyebilir böylece de daha çok zarara sokabilirler. Deneyim sahibi bir firma ile anlaştığınız zaman çok daha avantajlı olursunuz ve 3 kuruş az para vererek gireceğiniz strese de değmeyeceğini anlamış olursunuz.

Evden eve nakliyat firmalarının hemen hemen hepsi size toplu nakliye işlerinizde olduğu gibi parça nakliye işlerinizde de aynı kalitede hizmet verebilirler. Sigorta koşulları da dahil olmak üzere yapılan hizmetlerin tümü aynıdır. Yani evinize gelerek keşif yaparak önceden fiyat belirleme, taşınacak eşyanın muhafaza edilmesi için gerekli olan malzemeleri tespit etme, daha sonra tarih ayarlama gibi süreçler aynı şekilde işler. Tıpkı tam nakliye işlemleri gibi parça eşyalarda aynı özenle koruma altına alınarak hazırlanır ve adresten alınarak yeni adresine doğru sigortalı olarak yola çıkarılır. Ayrıca belirtmek isteriz ki alanında uzman ve kaliteli bir nakliyat firması sizi sıkıntıya sokmadan hareket ederek ödemeyi iş bitiminde teslim alacaktır. Yani eşyalarınız güvenle yeni adresine ulaştırıldıktan sonra memnuniyetiniz doğrultusunda ödemenizi yapabiliyorsunuz.

Parça eşyalarınızın sayısının az olması sebebi ile diğer eşyalarla karışmasından endişe ediyorsanız boşuna tasalandığınızı belirtmek isteriz çünkü nakliyat hizmeti veren firmalar size ayrıntılı fatura vererek eşyanızın takibini yapma olanağı sunuyorlar. Size düşen kısım sadece seçeceğiniz firmayı iyi araştırmak ve eşyalarınızın daha ekonomik ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamak oluyor. Yalnız parça eşya taşıtırken dikkat etmeniz gereken birtakım önemli konular olabiliyor. Örneğin tüm eşyalarınızı iyice kontrol ederek kaybolma ihtimali yüksek olan minik parçaları iyi tespit etmeniz gerekiyor. Her parçanın detaylı şekilde muhafaza edildiğinden emin olamıyorsanız bazı özel ve küçük parçaları kargo ile gönderme veya kendiniz taşıma yoluna gidebilirsiniz. Güvenilir bir nakliye firmasında bu tarz bir sorunla asla karşılaşmazsınız ve verilen hasarın telafi yoluna mutlaka gidildiğini görebilirsiniz. Ayrıca belirtmekte fayda vardır ki taşınacak kolilerin ağırlığı büyük ölçüde önemli olduğu için gerekirse koli sayısı fazla tutulmalıdır. Günümüz şartlarında iyi araştırma yapmadıkları için ve ayrıca nakliyat işlerini daha ucuza mal etmek istedikleri için çok fazla mağdur olan insanlar hala vardır. Dikkat edilmesi gereken noktalar göz ardı edildiği ve araştırma süreci kısa tutulduğu sürece bu aksiliklerin söz konusu olması doğaldır. Nakliye işlerinizi tavsiye yolu ile de halledebilirsiniz. Yani daha önce bir nakliye firması ile çalışmış ve memnun kalmış insanlardan o firmanın bilgilerini alarak iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Erken Rezervasyon Kampanyası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.