Türkiye'nin Her Yerinden 444 9 069
bilgi@parcaesyatasima.com.tr

Taşınmak zorunda olan kişiler, çeşitli yöntemler denemektedir. Eski yıllarda, nakliye firmalarının yaygın olmadığı dönemlerde kişiler, eşyalarını kiraladıkları uygun bir araç ile kendi imkanları doğrultusunda yeni yerlerine taşımayı tercih etmektedir. Ancak bu durumda eşyaların zarar görmesi de kaçınılmaz hale gelmektedir. Bu durum hem kişilerin eşyalarının kullanım ömürlerini kısa zamanda doldurmasına hem de ekstra masraf etmelerine yol açmaktadır.

Günümüzde nakliye firmaları o kadar çok yaygınlaşmış durumda ki bu gibi geleneksel taşınma yöntemlerinin denenmesine hiç gerek kalmadı. Artık profesyonel evden eve taşıma firmaları adresinize gelip, tüm eşyalarınızı en güvenli şekilde teslim alıp ardından yeni adresinize zamanında, sorunsuz bir şekilde teslim etmektedir. Bu şekilde taşınma herkesin hayalini kurduğu stildir. Fakat doğru firma seçilmediğinde, daha uygun bir fiyat teklifi verdiği için amatör bir firma ile çalışılmaya karar verildiğinde bu mümkün olmamaktadır.

Nakliyat Sigortası

Nakliye sektöründe en önemli konu, eşyaların şehir içi veya şehir dışında bir yerden bir yere taşınmasından çok, güvenli, sağlam, zamanlamaya uygun bir şekilde taşınmasıdır. Özellikle çevrenizden duyacağınız, internette okuyacağınız eşyaların zarar gördüğü, kaybolduğu, karıştığı nakliye hikayeleri sizleri korkutabilir. Sizler taşınmanız esnasında bu tip sorunlar ile uğraşmak istemiyorsanız mutlaka sigortalı taşımacılık güvencesi sunan bir firma ile çalışmaya özen göstermelisiniz.

Taşınma esnasında bilinçsiz, tecrübesiz ve yeterli donanım olmadığından dolayı veya küçük bir kaza nedeniyle eşyalar çeşitli hasarlar alabilmektedir. Amatör firmaları genellikle taşınma sonrasında bulmak, şikayet ve sorunları iletmek mümkün değildir. Fakat hizmet sonrasında müşterisi ile iletişimde kalmayı önemseyen profesyonel sigortalı nakliye şirketleri bu konuyu ciddiye almaktadır. Dikkatsizlikten veya çeşitli sebeplerden dolayı, taşınma esnasında eşyaların alabileceği en ufak hasara karşı eşyalarınızı sigortalayarak güvence altına almaktadır. Yani bu nakliye firmaları en ufak bir hasar karşısında sorumluluğu üstlenip onun maddi değerini sizler için karşılamaktadır. Böylece sizleri ekstra tamir vb. masraflara girmekten kurtarmaktadır.

Günümüzde artık sigortalı taşımacılık lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline geldiği için birçok firma bu şekilde hizmet vermeye başlamakta ve kişiler bunu firmalardan talep etmektedir.

Portfolio Items

Bir önceki yazımız olan Güvenilir Nakliye Firması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.